Протекоа ДОВЕРЛИВИ информации за кралицата Елизабета: После ова нема да има нималку ПРИВАТНОСТ

4 август, 20220
23263_ap01-ap-steve-parsons_f

Животот на членовите на британското кралско семејство не е лесен. Секој нивен чекор е будно следен од новинарите, а папараците ги демнат на секој агол.

Се вели дека кралицата Елизабета многу напорно се труди да обезбеди мир и безбедност за себе и за целото нејзино семејство, поради што нашла интересно решение.

Како и обично, информациите за распоредот на денот или местата што кралицата планира да ги посети не смеат да се откриваат. Затоа она што неодамна излезе на виделина е толку интересно. Според еден од безбедносните службеници, кралицата Елизабета Втора секој ден користи одреден псевдоним.

MiLondon известува дека кралицата практично секогаш го користи своето презиме кога патува.

Кралицата и нејзините безбедносни служби ќе направат се за да избегнат опасни инциденти. Затоа тие смислиле прекар кој Елизабета Втора секогаш го користи кога престојува во хотели или на службени патувања.

Прекарот е едноставно „С“ или „Шерон“. Информацијата донекаде ја потврди и кралскиот историчар Хуго Викерс, кој на прашањето дали е вистина одговори:

– Многу е веројатно. Сите нејзини прекари се анонимни и незаборавни.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit