ПУБЛИКАТА ЈА ПРСКАЛ СО КРВ, СЕ ЗБОРУВА ДЕКА СПИЕЛ ВО КОВЧЕГ: Еден настап за малку ќе го чинел живот познатиот музичар

6 февруари, 20220
Screenshot 2022-02-06 114222

Легендарниот музичар Алис Купер, со вистинско име Винсент Фурние, е познат по своите необични настапи, а во петокот го прослави својот 74-ти роденден.

На сцената е од 1964 година, се прослави во текот на 70-тите и 80-тите години на минатиот век, а сè правеше на сцената. Ја испрска публиката со крв, им откина глави на марионети и организираше масакр. Во текот на секоја изведба, тој глумеше во различни злосторства, за потоа да биде „погубен“ со бесилка или гилотина, што за малку ќе го чинеше живот. Се шпекулираше и дека спие во ковчег.

Тој еднаш рече дека иако неговото алтер его ја мрази Црквата, тој всушност е голем верник. Тој исто така рече дека се плаши од духови кои не отишле во рајот или во пеколот. Во интервјуата тој постојано повторуваше дека Алис е улогата што ја игра и дека тој е всушност нормален тип.

Во текот на 80-тите, тој се бореше со зависност од алкохол. Откако закрепнал, решил да им помага на другите, за што добил награда. На приемот во Rock And Roll Hall Of Fame, тој се појави со опасна змија. Го извалкале со лажна крв и го нашминкале. Подоцна заклучил дека денес не може повеќе никого да шокира со тоа што ќе се облече така.

Alice Cooper sa suprugom je sklopio pakt o smrti

Тој е во брак со Шерил Годар од 1976 година и има три деца. Пред неколку години беше откриено дека склучил необичен смртен пакт со неа. Ова се случи кога сфатија дека не можат да преживеат еден без друг и откри дека планирале дека кога ќе дојде тоа време, ќе го напуштат животот заедно.

„Направивме договор. Не постои начин да се преживее еден без друг. Не можам да живеам без неа. Секогаш велевме дека нема да има време во кое ќе жалиме што го немаме другиот. Кога тоа ќе се случи, ќе одиме заедно“, изјави Купер. Останува да видиме дали тоа сериозно го мислел или тоа е само уште едно негово појавување за да го привлече вниманието на јавноста.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi