Ручек готов за само 20 МИНУТИ: После овој рецепт ќе заборавите на обичните болоњезе шпагети

24 март, 20220
unnamed

Нема да забележите дека во овој ручек нема месо, а најважно е што е богато и вкусно јадење.

Состојки:

пакување шпагети
1 конзерва (400 g) домати излупени домати
маслиново масло
2 чешниња лук
оригано, сол, бибер
пармезан

Подготовка:

На маслиново масло пропржете сечкан лук, потоа додадете го ориганото, доматите, сол и бибер и оставете 15 минути да се динста.

Кога ќе се сварат шпагетите, процедете ги и потоа додадете го сосот. Сето тоа заедно се динста уште пет минути и задолжително пробајте го сосот. Додадете зачини по вкус. Ако сакате, можете да го посипете со малку пармезан.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi