САРА ЏЕСИКА ПАРКЕР одговара на прашања во врска со враќањето на Саманта во „Сексот и градот“

5 февруари, 20220
Screenshot_11

Откако се појавија наводите дека Ким Катрал ќе се врати во популарната серија, Сара Џесика Паркер даде јасен одговор.

 

Сара Џесика Паркер и Ким Катрал не се во најдобри односи, па дури и оние кои не се обожаватели на „Сексот и градот“ го знаат тоа, но кога беше најавено продолжението на култната серија, многумина сепак се надеваа дека за успехот на сезоната“ And just like that…“ Саманта Џонс повторно ќе оди рака под рака со Кери, Миранда и Шарлот

 

Но, тоа не се случи и тие сакаа – не сакаа, љубителите на популарната серија мораа да се задоволат со Саманта која се пресели во Лондон, но која често се споменува и чиј дух некако сè уште престојува во кадрите на средновековниот “Сексот и градот”.

 

Фактот дека Ким Катрал нема да се откаже од улогата на Саманта, наводните баснословни фигури кои и беа понудени, па дури и одбивањето на молитвите и молбите на нејзините обожаватели беа нашироко пишувани пред премиерата, но од другата страна, Сара Џесика Паркер, не се слушна, главна ѕвезда и продуцент.

 

Конечно, Сара во новото интервју за Variety откри дека не сака Ким Катрал да се врати во серијата.

 

Во едно интервју, Паркер изјави дека можеби не е фер Ким да се врати на снимањето, а ѝ замери што во минатото изнела премногу детали.

 

„Мислам дека не би било во ред Ким да се врати за да ја сними серијата бидејќи делеше премногу со јавноста во минатото“, рече Сара, додавајќи дека Катрал всушност никогаш не била поканета да го сними продолжението.

 

– Откако не го направивме филмот и откако студиото не можеше да го исполни она што таа го сакаше, моравме повторно да го слушаме она што и е важно. За жал, тоа не се совпадна со она што ни беше важно или неопходно – рече Сара и истакна дека постои многу јасна линија помеѓу Саманта Џонс и Ким Катрал.

 

Според актерката, ликот на Саманта не исчезнал, туку таа е тука и нејзиниот лик е исполнет со почит и елеганција, а тоа, како што вели, е адекватен одговор за гледачите кои ја обожавале.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma