СВЕТКИ, ПЕРДУВИ И ЧИПКА: Три гламурозни детали кои никогаш не излегуваат од мода!

27 ноември, 20220
5de7cd856cea99b007294b53e8adacefb823772f

Стајлингот за прослави или забави, секогаш надополнете го со едно од овие три парчиња

СВЕТКИ

Асоцираат на гламур и луксуз, а под рефлектори ја прават жената која ги носи да блесне како ѕвезда на вечерта. Новата година е една од ретките прилики кога не треба да се грижите дали ќе претерате со светките, па затоа свечените фустани украсени со светки се полн погодок.

Пред новогодишната ноќ, многу модни куќи нудат фустани и топови со атрактивни блескави украси, па ако досега не сте го направиле, искористете ја актуелната празнична распродажба и набавете парче облека со класични светки по намалени цени.

ПЕРДУВИ

Како врвен моден тренд кој од минатата сезона беше пренесен во оваа зима, пердувите се наметнати во зимските колекции на познатите светски дизајнери. Гардеробата украсена со овој детал на големата врата враќа софистицирана ретро дива која знае да ги претстави и најекстравагантните креации. Посебно популарни се мини здолништата со пердуви, кои можете да ги комбинирате со свилени топови и боди маички, како и фустани кои имаат влошки од пердуви зашиени на рамениците или во пределот на деколтето.

Доколку не можете да најдете празнична креација со „совршена доза“ пердуви, посетете некоја од продавниците за додатоци и одберете ленти и плетенки со овој детал. Освен што фризурата со пердуви ќе ви биде најубавиот детал стајлинг, нема да ви треба дополнителен накит.

Young,Woman,In,Black,Lace,Dress,And,A,Hat,With

ЧИПКА/ТАНТЕЛА

Мистичниот вез со тантела е наменет за храбрите дами кои свесно сакаат да го изразат својот сексапил. Елегантни црни фустани украсени со тантела, но и провокативна долна облека од тантела и нов тренд за убавина – тантела на ноктите, беа трендовите кои ја одбележаа оваа модна есен.

Иако чипката не е најсреќниот избор за деловни ручеци и викенди во клубови, прославите како новогодишните се совршена можност да донесете елегантна креација со овој секси вез. Единствено што треба да знаете е дека правилото „помалку е повеќе“ се уште важи овде, дури и во најлудата ноќ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş