Сега е дефинитивно: СЕМЕЈСТВОТО НА БРУС ВИЛИС ја објави веста за неговата здравствена состојба и кариера (ФОТО)

31 март, 20220
Screenshot_7

Актерот Брус Вилис веќе некое време се бори со болест која наскоро би можела целосно да го исклучи од светот на филмот.

 

 

Долго време се зборуваше за неговата здравствена состојба, а сега семејството на актерот ги потврди наводите дека тој има нарушување на говорот поради оштетување на мозокот.

 

– На неверојатните фанови на Брус, како семејство, сакавме да споделиме дека нашиот сакан Брус има некои здравствени проблеми и дека неодамна му беше дијагностицирана афазија, која влијае на неговите когнитивни способности. Како резултат на ова и со многу размислувања, Брус се оддалечува од кариерата која толку многу му значела – пишува во описот на фотографијата што ја објави најстарата ќерка на Брус Вилис и Деми Мур, Румер Вилис.

 

Таа додаде дека семејството е постојано со него и дека го поддржуваат:

 

– Низ ова поминуваме како силно семејство, и сакавме да ги информираме неговите фанови, бидејќи знаеме колку тој ви значи, како и вие нему. Како што Брус секогаш вели „Живеј“ и заедно планираме да го направиме токму тоа – стои подолу.

 

А објавата можете да ја погледете ТУКА

 

 

На крајот од пораката има потписи на имињата на неговите најблиски: Румер Вилис, Скаут Вилис, Талул Вилис, Мејбел Вилис, Евелин Вилис, Ема Хеминг Вилис и Деми Мур.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi