Се појави жена која тврди дека е мајка на детето на Бекам – започнува судење

25 март, 20220
Screenshot_4

Шарон Бел од Хертфордшир е обвинета дека го прогонува Дејвид Бекам и неговото семејство, пишува „Дејли меил“.

 

 

 

Следната недека ќе се појави на суд за да со соочи со обвиненијата.

 

Портпаролот на метрополитенската полиција потврдил дека Бел е обвинет за прогонување.

 

„Прекршоците се случиле помеѓу јули и октомври 2021 година. Бројни писма биле испратени до семејството и биле предмет на многу несакани пристапи дома и на училиште“, вели тој.

 

Имено, 58-годишната жена минатата година се појавила во училиштето во кое посетувала 10-годишната ќерка на Бекам, Харпер, сакајќи да ја запознае.

 

Шерон, наводно, се обидела да стапи во контакт со семејството Бекам уште во 2016 година, кога тврдела дека е мајка на едно од четирите деца на Дејвид Бекам.

 

Во моментов ѝ е забрането да биде на 500 метри од вилата на семејството Бекам во Оксфордшир и училиштето во кое учи Харпер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi