Се уште не ја промашила модната мета: Стајлингот со кој Кејт Мидлтон ѝ оддаде почит на Ирска

18 март, 20220
336914_kejt-midlton-h-57555283_ff (1)

Откако (модно) и оддаде почит на Украина, која е во војна, дојде моментот Кејт Мидлтон да и оддаде почит на друга земја – на малку посреќен начин!

Опатијата на Комонвелтот го одбележа Денот на Комонвелтот, а Кејт Мидлтон и принцот Вилијам за прв пат од почетокот на пандемијата учествуваа на свечена парада по повод денот на ирскиот патрон Свети Патрик.

<p>Dan Svetog Patrika, irskog zaštitnika, nije mogao proći bez prisustva vojvode i vojvotkinje od Kembridža, princa Vilijama i njegove predivne supruge Kejt.</p>

Ирскиот национален празник традиционално е обоен во зелено, па војвотката од Кембриџ беше облечена во зелено – патем, нејзината омилена боја! Овој пат зелената боја беше во чест на Свети Патрик, но Кејт многу често ги носи сите нијанси на оваа ултра популарна боја. Како што еднаш истакна специјалистот за бои Габриела Винтерс, фактот што ја гледаме Кејт толку често во зелена боја не е случајност. Таа објаснува дека очите на војвотката се темни, но не сосема, па под одредена светлина можат да добијат зелени нијанси.

<p>Dan Svetog Patrika, irskog zaštitnika, nije mogao proći bez prisustva vojvode i vojvotkinje od Kembridža, princa Vilijama i njegove predivne supruge Kejt.</p>

– Често и многу успешно ги носи боите на очите. Носењето бои што одговараат на оние што ви се вродени ќе ве направат да изгледате поелегантно, свежо и возвишено. Фактот што Кејт носи бои кои одговараат на бојата на нејзините очи ја прави да изгледа елегантно без премногу труд, блеска и е елегантна.

Со ирските стражари и војници, Кејт делеше детелина брош во прекрасен капут-фустан, кој никогаш претходно не го носела. Станува збор за модел на луксузната лондонска марка Лаура Грин.

Заедно со капут-фустанот донесе и салонки во иста боја, од брендот Еми Лондон, а тука е и неизбежната капа, како и обетки со смарагди и брошот од детелина!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma