СИТЕ ГО ЧЕКАА ОВА! Првата објава на Џејд Пинкет Смит по скандалот на Оскарите, нејзините зборови ќе се паметат долго!

30 март, 20220
Screenshot_8

Сите со нетрпение ја очекуваа нејзината реакција

 

 

 

Oвогодинешното 94-то доделување на Оскарите кои ги доделува Академијата за филмска уметност и наука остана во сенка на скандалот што се случи во најавниот дел. Комичарот Крис Рок се пошегува на сметка на Џејд Пинкет Смит, сопругата на Вил Смит, по што дошло до физичка пресметка меѓу двајцата актери.

 

 

 

Вил Смит го нокаутира Крис Рок и ја шокираше јавноста.

 

Џејд на ниту еден начин не го коментираше скандалот и воопшто не се огласи, освен што се пофали со својата раскошна, впечатлива креација на Инстаграм.

 

Сопругата на познатиот актер само денеска се огласи на Инстаграм со зборовите:

 

„Ова е сезона на исцелување и јас сум тука за тоа“, напиша таа.

 

Што се крие зад оваа мистериозна порака и што сакаше да каже водителката не е познато, а можете само да погодувате.

 

Oбјавата може да ја погледнете ТУКА

 

Инаку, повеќето веруваат дека токму реакцијата на Џејд на шегата на Рок го поттикнала нејзиниот сопруг да реагира толку непромислено. Имено, актерот најпрво се насмеал, но кога се свртел и ја видел Џејд како ги превртува очите и изгледа луто, се упатил кон сцената каде удрил во збунетиот и шокиран Рок.

 

„Не го земај веќе името на мојата сопруга во уста“, извикал во таа прилика Смит, веројатно несвесен дека овој инцидент ќе се претвори во скандал од невидени размери што може да го чини Оскар.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi