Сите се прашуваат што сакала да каже: Откриваме што се крие зад мистериозната објава на Карлеуша

18 февруари, 20220
Screenshot_7

Пејачката на социјалните мрежи сподели две приказни за чие значење сите шпекулираат, а сега дознавме што сакала да каже во една од објавите.

 

 

Пејачката Јелена Карлеуша ја заинтригира јавноста кога сподели две приказни во кои сподели зборови кои ги потресоа сите.

 

Многу медиуми нејзината приказна ја поврзуваат со тоа што сакала да му се обрати на сопругот Душко Тошиќ, бидејќи во приказната се вели:

 

– Сѐ што сакам ме казнува.

 

Меѓутоа, и други приказни направија вистински хаос. После ова, таа сподели приказна на која напиша „ЈА“.

 

Веројатно факт е дека приказните на Јелена се поврзани со нејзиниот албум, имено под првата имаше таг Alpha, а откри што значи зборот „ЈА“:

 

335520_img-2109_ff
335521_img-2110_ff

Пред нејзиниот новогодишен настап пејачката во едно интервју беше прашана дали може да открие што ги чека нејзините слушатели и дали нејзините песни носат важна порака во општествено одговорна смисла, таа рече:

 

 

 

– Многу песни имаат храбар текст, а малку музички личности се задржале на тие теми. Ќе има болни, автобиографски моменти. Ексклузивно ви откривам дека една песна ќе се вика „Ја“!

 

 

 

Како ви се допаѓа насловот на нејзината песна?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi