СКАНДАЛ ГО ТРЕСЕ ХОЛИВУД! Бред Пит ја тужи Анџелина Џоли, а еве и зошто

18 февруари, 20220
274139_tan2019-8-29-125957396-1_f

Популарниот актер Бред Пит предизвика шок во Холивуд тужејќи ја својата поранешна сопруга Анџелина Џоли за продажба на дел од нивниот имот во Франција.

Додека сите мислеа дека борбата за старателство им дојде преку глава, на повидок е нова драма. Бред ја тужи Анџелина бидејќи наведува дека договорот од 2014 година бил никој од нив да не го продаде својот дел од имотот.

Анџелина не исполнила дел од договорот, па Бред ја тужеше.

Да се потсетиме, Џоли и Бред заедно го купиле имотот во 2008 година за 28,4 милиони долари, а договорот бил нивните деца да растат таму и да изградат бизнис.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi