Славниот пејач сакал на бившата да ѝ донира БУБРЕГ, но таа го ОСТАВИЛА за друг: Испливаа сите детали

8 февруари, 20220
profimedia-0330924733

Канадскиот музичар Абел Тесфаје, попознат како The Weeknd, покрај одличните хитови, своевремено привлече големо внимание и со врската со колешката Селена Гомез.

Колку биле силни неговите чувства говори и тоа што сакал да ѝ донира бубрег на Селена додека таа беше сериозно болна, што го потврдил и еден негов пријател, но таа го оставила после само еден месец поради друг.

Selena Gomez Kisses The Weeknd in Hot New Photo

The Weeknd со години го криеше неговиот љубовен живот од очите на јавноста, додека не ја откри врската со ангелот на Victoria’s Secret Бела Хадид, со која беше во врска неколку години.

Selena Gomez and The Weeknd cuddle up during cute date night to Disneyland  before heading out shopping

Тие двајца заедно го обиколија светот, таа учествуваше и во неговите спотови, а потоа врската пукна кога пејачот ја запозна Селена, поради што ја остави љубовта кон Бела Хадид зад себе.

Канадскиот пејач и Селена десет месеци ги полнеа колумните во весниците, но љубовта не траеше.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi