СОВРШЕНА ЗА СИТЕ ВИДОВИ МЕСО! Оваа универзална МАРИНАДА ќе му даде сосема нов вкус на вашето јадење!

1 мај, 20220
Screenshot_3

Доколку сакате вашето месо да биде уште посочно и повкусно, со додавање на оваа маринада ќе го постигнете тоа.

 

 

Универзалната маринада може да се користи за сите видови месо, обични или чадени свински ребра, како и за пилешки крилца.

 

Се прави од сол, бибер, слатка и лута пиперка во прав, лук во прав и кафеав шеќер.

 

Подготовка:

 

Измешајте ги зачините, разредете со ладна говедска супа (може да се направи и од коцки за супа), сок од домати и пире и маслиново масло (по избор).

 

Најдобро е да ја пробате маринадата и да ја додадете количината на зачини по вкус.

 

Сè се вари на средна топлина и се лади.

 

Секое парче месо потопете го во маринадата, ставете го во сад и оставете да отстои на ладно најмалку три часа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi