Сопругата на Алек Болдвин: „Се тргам од социјалните мрежи за да си го заштитам менталното здравје“

7 март, 20220
profimedia-0640679245-830x0

Сопругата на Алек Болдвин, Хилари Болдвин, објави дека се повлекува од социјалните мрежи за да го подобри своето ментално здравје.

Имено, Болдвин е под голем притисок од јавноста по убиството на Халина Хачинс, на снимањето на филмот „Rust“, ​​а тој притисок го трпи и неговото семејство.

Во објава на Инстаграм, инструкторката по јога објави дека се оградила од онлајн светот и додаде дека „повремено ќе се појавува на мрежите во корист на нејзиното семејство“.

– Еј, пријатели, ќе одам да се одморам на социјалните мрежи. Ветувам дека ќе се вратам. Ве сакам и знам дека се грижите затоа сакам да ве предупредам. Можеби одвреме-навреме се пријавувам, ви оставам фотографија и ве известувам дека сме добро – напиша таа во објавата.

Сопругата на Болдвин додаде дека сите мора да бидеме добри со себе, што укажа на важноста на менталното здравје.

Таа оваа одлука ја донела неколку дена откако семејството на Халина Хачинс, која беше убиена за време на снимањето кога „пукнал“ реквизитот на Болдвин, поднесе тужба против нејзиниот сопруг.

– Во тужбата, како што можете да видите, се именувани Алек Блдвин и други кои биле одговорни за безбедноста на снимањето – рекол адвокатот на семејството Хачинс.

Во тужбата се обвинува актерот и другите на снимањето на смртта на Халина, бидејќи се наведува дека тие се одговорни за „многубројни прекршувања на индустриските стандарди“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi