СО ГОДИНИ ЦЕЛ БАЛКАН ПАТИ ЗА ТОШЕ ПРОЕСКИ: Беше ангел, а сега се појави ТЕШКА ФОТОГРАФИЈА ОД МИНАТОТО

17 јануари, 20220
1025157_ft_ls

Никогаш не се опоравија од загубата!

Пејачот Тоше Проески трагично загина во сообраќајна несреќа на 16 октомври 2007 година.

Тоше зад себе остави бројни хитови кои и денес се многу популарни, а и по 14 години од неговата смрт, пријателите, обожавателите и семејството често го споменуваат и се сеќаваат на моментите кои ги споделиле.

Сега на Инстаграм се појави фотографија каква што јавноста досега не видела. Имено, Тоше на споменатата слика е во прегратките на своите родители кои никогаш не се опоравиле од загубата на синот и кои никаде не се појавуваат откако Тоше го нема.

Да се потсетиме, Тоше е роден во 1981 година, а кариерата официјално ја започна во 2004 година. Успесите продолжија да се редат. Песни, албуми, популарност и учеството на Евровизија, соработка со многу имиња од светот на музиката. За жал, сè престана прерано во 2007 година.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi