Со само три состојки до СИЛНИ И ЗДРАВИ нокти: Направете свој моќен „еликсир“

12 јануари, 20220
2469_shutterstock-524832022_f

Маслиново и бадемово масло, како и неколку капки масло од чајно дрво ќе бидат доволни за да направите хранливо масло за нокти

Сувите и кршливи нокти не мора да бидат проблем доколку од време на време нанесувате хранливи масла кои можете да ги направите во вашата кујна.

Тоа ќе биде особено добро за оние кои имаат проблеми со кутикулите или често ги надградуваат ноктите.

За ова масло ќе ви требаат:

1 лажица маслиново масло

1 лажица бадемово масло

6 капки масло од чајно дрво

Сè заедно ставете во тегличка, добро затворете и протресете. Вака подготвеното масло потоа можете да го префрлите во шишенце со пипета или распрснувач.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma