СПОЈ НА УБАВОТО И КОРИСНОТО Неколку топли и интересни шалови за спектакуларен изглед

2 февруари, 20220
Screenshot_2

Освен што се топли, шаловите можат да бидат и вистинско модно освежување

 

 

Топлите марами се незаменлив дел од зимскиот аутфит, а некои од нив можат да бидат и совршен додаток, кој освен основната намена да нѐ загрее, може да послужи и како детал кој ќе го комплетира стајлингот.

 

Годинава во тренд се шарените модели – од оние кои можат да се користат како шалови, до оние со етно мотиви кои даваат романтична нота.

 

Ви пренесуваме четири модели кои се хит оваа зима.

 

  1. Две во едно – и шал и капа

 

Едноставен шал кој можете да го користите кога е ладно и наместо капа или шал е вистинскиот избор за две парчиња облека во едно. Освен што е практичен, тој е и многу привлечен.

 

  1. Шал-наметка

 

Рачно плетениот широк шал може да послужи и како наметка, а неговата интересна плетка лесно се вклопува во многу стилови и дава романтичен изглед.

 

  1. Луксуз во повеќе бои

 

Луксузен, долг топол шал во неколку бои ќе биде одличен додаток на вашето палто или јакна. Истовремено ќе ја истакне женската карактерна особина.

 

  1. Едноставно и привлечно

 

Едноставен црн шал со етно детали во форма на цвет одлично се комбинира со фармерки и едноставни маички, а ќе и даде ретро изглед на секоја дама која ќе се одлучи за тоа.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi