Ставете го ова на лицето секое утро: Овие СОСТОЈКИ се здрави и буквално ги отстрануваат знаците на стареење!

26 јануари, 20220
Screenshot_5

Покрај брчките, постои уште еден знак кој ги издава нашите години

 

Тоа се старечки дамки или флеки. Иако хиперпигментацијата е природен процес, таа излудува многу жени.

 

Хиперпигментацијата се јавува поради зголеменото лачење на меланин, пигмент кој ѝ дава природна боја на кожата, косата и очите.

 

Сепак, овој проблем може да се реши без скапи третмани, на сосема природен начин, благодарение на следните намирници:

 

Обично или кисело млеко

 

Обичното или киселото млеко се покажало како добар третман за осветлување на темните дамки на лицето, благодарение на млечната киселина. Можете да го нанесувате и неколку пати на ден со помош на кец или сунѓер.

 

Јаболков оцет

 

Доволно е во еден сад да измешате еднакви количини вода и јаболков оцет, а потоа со стапче за уши нанесете ја оваа смеса на дамките и оставете да делува неколку минути. Потоа исплакнете го лицето со млака вода, а постапката повторувајте ја два пати на ден.

 

Зелен чај

 

Користете кесички зелен чај за да ги отстраните дамките. Прво изладете ги кесичките чај, а потоа нанесете на спорниот предел. Вашето лице ќе биде посвежо и поодморено по некое време.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi