ТАГА ВО ДОМОТ НА НАЈПОПУЛАРНИОТ ФУДБАЛЕР НА СВЕТОТ: Роналдо и неговата сопруга го загубија ТУКУШТО РОДЕНИОТ СИН!

18 април, 20220
238541_profimedia0490272483_ls

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо објави многу тажна вест на Инстаграм. Имено, неговата сопруга Џорџина и тој го загубиле синот за време на пораѓањето на Џорџина.

Џорџина и Роналдо во октомври минатата година објавија дека очекуваат близнаци. Но, при породувањето дошло до компликации и нивниот син не успеал да преживее. Од друга страна, како што се наведува, девојчето е добро.

– Со најдлабока тага мораме да објавиме дека нашето момче почина. Ова е најголемата болка што може да ја почувствува еден родител. Само раѓањето на нашето девојче ни дава сила да живееме во момент со малку надеж и среќа. Би сакале да им се заблагодариме на лекарите и медицинските сестри за вниманието и грижата, како и за поддршката. Сите сме погодени од оваа загуба и бараме приватност во овој многу тежок момент. Нашето момче останува наш ангел. Секогаш ќе те сакаме – напиша Роналдо.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi