ТЕА ТАИРОВИЌ НА МЕТА НА СТРАШНИ НАПАДИ ОД МАКЕДОНЦИТЕ И БУГАРИТЕ! На пејачката ѝ се закануваат поради песната!

1 февруари, 20220
Screenshot_2

Пејачката Теа Таировиќ доживеала вистинска непријатност бидејќи поради песната секојдневно добива закани од Македонија и Бугарија.

 

Теа без никаква зла намера го подгреа долгогодишниот конфликт меѓу Македонците и Бугарите само затоа што ја испеа песната „Македонско девојче“ на едно девојче наместо „Македонско“ ѝ ја испеа „Бугарско девојче“, што предизвика општ хаос меѓу двата народи кои ја обожаваат музиката на Таировиќ.

 

Самата Теа во оваа прилика се огласи на својот Инстаграм и објасни што се случило за време на настапот во еден бугарски клуб.

 

Драги мои … таа прекрасна песна ја пеев три минути и без зла намера ѝ го испеав последниот стих на девојка од публиката (не сум ни информирана кој со кого има проблем и како може да се протолкува, ни во мојот мал мозок не ми беше тоа) . Тој што го исекол видеото нека го објави целото видео ако може. Еве јас ги сакам и Македонците и Бугарите и да даде Господ да ве има милијарда. Живели! напиша Теа.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi