ТЕХНИКА НА ШИШАЊЕ КОЈА ГАРАНТИРА ВОЛУМЕН: Фризурата во форма на U ги полуде корисниците на ТикТок, еве за што се работи

26 ноември, 20220
Hailey-Bieber

Ако се борите со тенка коса, сигурно имате арсенал производи во вашата бања на кои им верувате. Сепак, фризерите на TikTok предлагаат нешто друго – фризура во форма на буквата U која дава илузија за погуста коса.

„Шишање во формата U стана супер популарно кај многу клиенти со потенка коса. Страните на вашата коса се многу потенки во споредба со задниот дел, така што кројот во U веднаш ќе го отстрани тој издолжен изглед и ќе ви даде убав крој без слоеви“, објасни славната фризерка Рејчел Селт за Glamour.

@nothangtw

Documenting this just in case I need it again in the future 💇🏻‍♀️ #360haircut #wispybangs #hair #hairstyles #hairtips

♬ Love Nwantiti(Remix) – 4dm 💗❕

Една тиктокерка објави видео од нејзината фризура во форма на буквата U (со шишки како стилски додаток) што собра речиси 4 милиони прегледи и илјадници ентузијастички коментари.

@virginia_ongkili

Lagi haircut keminatan kamoo😁 The official name for this haircut is Oval U-Shaped Layer. Always the perfect combination with Curtain Bangs haircut🥰 thx for having me

♬ LALISA – 리사 (LISA)

При шишањето, косата се разделува во средината на главата од предната кон задната страна на главата, потоа се влече напред од секоја страна и врвовите се сечат вертикално. Прекрасно ќе изгледа со шишки, подолги слоеви и степенаста коса.

Фризурата во форма на буквата U работи на сите должини, текстури и типови на коса, вклучително и кадрава коса.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş