ТРОСТРУК ОРГАЗАМ: Еве како жената може да ДОЖИВЕЕ максимално задоволство со помош на оваа техника

20 март, 20220
profimedia-0417828322

Треба да му верувате на партнерот сто проценти

 

 

 

Секој знае што е оргазам, но дали знаете што е тригазам? Станува збор за одреден тип на задоволство во сексот, кој се постигнува со практикување на посебна сексуална техника.

 

Оваа техника вклучува истовремена стимулација на трите главни ерогени зони – клиторисот, Г-точката и анусот – со цел жената да го доживее таканаречениот врвен оргазам.

 

Оваа техника се нарекува и пеперутка Венера, а работата со прстите, се наведува, е многу важна. Машките раце освен негувани треба да бидат и вешти за да го постигнат посакуваниот ефект.

 

– Чувствителните области треба да се стимулираат надвор и внатре, а неопходна е употреба на лубриканти. Со подмачкани прсти измасирајте околу клиторичното подрачје, пред да почнете да ја задевате Г-точката со показалецот – објаснува сексологот.

 

„За подобро чувство, не заборавајте да го користите јазикот“, додаде таа.

 

За тоа време жената треба да седи на работ од креветот, додека мажот клекнува меѓу нејзините нозе. Многу е важно, вели таа, партнерите да си веруваат и да можат да си кажат што им одговара во сексот, а што не.

 

Пред 2003 година имињата за трите главни типа на оргазам не постоеја, па Ава Кадел идентификуваше три главни типа на женски оргазам, а именуваше и нов вид на оргазам – тригазам. Со практикување на оваа техника можете да го подобрите вашиот сексуален живот и да го задоволите партнерот како никогаш досега.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma