Трендот од 80-тите е повторно во мода: Пуловерот се врати и ги освои срцата на младите

28 јануари, 20220
shutterstock2086372618-830x0

За среќа на многу жени, но и мажи, пуловер џемперот повторно е во тренд, а судејќи по празните полици во бутиците, можеме да заклучиме дека речиси сите биле задоволни од него и дека едвај чекаат да ја најдат својата совршена комбинација.

Џемперите за есен и зима често се „масивни“ и предимензионирани, додека пуловерот е потенок и без ракави, а сепак идеален избор бидејќи грее и визуелно не ја зголемува силуетата.

Со изразот „V“, ролка, копчиња или не – ваквите џемпери ќе бидат неизбежно парче облека оваа сезона, бидејќи лесно се комбинираат и носат вистинско модно освежување оваа сезона.

1. Комбинација за ноќно излегување

Повеќето луѓе, особено младите, мислат дека пуловерот е застарено парче и не им се верува дека облеката од 80-тите може да изгледа толку добро кога се комбинира со модерни работи.

2. Стајлинг за секој ден

Џемперите оваа сезона ги има во речиси сите бои, па затоа оној во црвена боја е идеален за комбинирање со длабоки, светли фармерки. Иако се верува дека пуловери носеле само „штреберите“, овој стајлинг е доказ дека можете да изгледате модерно и тренди.

3. Кошула-фустан и пуловер

Судејќи по фотографиите на инфлуенсерите и модните блогерки, оваа комбинација е апсолутен хит оваа сезона. Вака комбинирани можете да се појавите на речиси секој настан, а веруваме дека сите ќе го паметат вашиот модерен и едноставен стајлинг.

4. Носталгија

Во минатото и девојките и момчињата носеа стајлинг сличен или дури ист како овој. Фокусот беше на земјените тонови, а најносените нијанси беа кафените. Ако сте носталгични или едноставно ја сакате модата од 80-тите, тогаш ова е идеалниот стајлинг за вас.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi