ТРИК за ГУСТИ трепки како од РЕКЛАМА Овој чекор кој сите го прескокнуваме е најважен за должината

5 април, 20220
24613_screenshot-20_f

Блогерка покажа трик со кој вашите трепки ќе бидат подолги и свиткани

Сите ние од мали ставаме маскара и нема многу мудрост во тоа, но оваа блогерка ни откри каде всушност грешиме кога ја ставаме.

Манси Кукреја во кратко видео ни покажа како треба да се нанесува маскарата, а разликата е повеќе од очигледна.

Огромен минус кај волуменот и должината е тоа што девојките не користат виткач за трепки. На видеото јасно се гледа разликата и колку подобро и поубаво се извиткани тие трепки.

Исто така, големо значење треба да се придава на начинот на кој ја нанесуваме маскарата. Повеќето девојки се обидуваат да го нанесат овој производ од коренот, мислејќи дека ќе постигнат „подраматичен“ ефект, но блогерката јасно покажа дека е многу подобро маскарата да се нанесува само по должината на трепките.

Видеото може да го погледнете ОВДЕ.

На овој начин ќе останат убаво поделени и нема да бидат толку залепени, што значи дека трепките ќе се подигнат и свиткаат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi