Удобно, а УБАВО: Емили Ратајковски покажа како на НАЈДОБАР НАЧИН да носиме ЏЕМПЕР-ФУСТАН

6 април, 20220
Emily-Ratajkowski

Џемпер – фустан е одлично парче облека и за есен и за пролет.

Со длабоки чизми и буква чанта можете да постигнете совршен изглед.

Ова мало модно уживање лесно се здоби со популарност обезбедувајќи многу лежерен, но шик изглед. Дополнително, со изборот на вистинскиот модел може да одговара на секаков вид материјал, а е и исклучително удобен и практичен предмет на облека.

Може да се носат со додаток на ремен, со цел да се нагласи фигурата или со максимална удобност, а овој втор начин деновиве го избра манекенката Емили Ратајковски.

Американската убавица, која во последно време почесто ја гледаме како го шета бебето отколку на црвениот тепих, обожава едноставни парчиња за секојдневен стил, па пред неколку дена облече џемпер – фустан додека ужива во Њујорк.

Емили е фотографирана во oversized џемпер во светла жолта нијанса, парче чии рабови се посветли, а го носела исто како фустан. Едноставниот и минимален аутфит го надополни со црни чизми и црна чанта, што е омилен трик за носење џемпер – фустан.

И додека повеќето убавици претпочитаат да го носат ова парче со чизми до колена, Емили реши да го зачини со каубојски модел, па ефектната жолта боја на џемперот уште повеќе дојде до израз.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi