Фантастичен трик: Исфенирајте се дома како професионалец за само неколку минутки!

15 јануари, 20220
crvena-duga-kosa-2048x1360

Закажувањето на состанок со фризер понекогаш може да биде навистина тешко, особено пред викенд кога многу девојки излегуваат надвор, па се трудат да го доведат својот изглед до максимум.

Доколку со недели чекате посебен датум или настан и го планирате својот изглед, а не можете да го закажете состанокот, нема потреба да очајувате.

Фризурата можете сами да ја направите дома со еден едноставен трик, а резултатите ќе изгледаат како вашата коса да е третирана од професионалец.

Младата фризерка и ТикТокерка Јасмина, која го води профилот yazblends, често им дава совети на девојките за нега и стилизирање на косата.

Еден од триковите што ги покажа беше следниов. Не се сомневаме дека ќе ви се допадне овој начин на фенирање, особено ако сте љубители на опуштен, слободен и природен изглед.

@yazblends

Easy 5 minute Hair Hack! @behindthechair.com #fyp #hairtok #hairtutorials #hair #bocaraton

♬ Toxic x Pony – ALTÉGO

Значи, треба да ја поделите косата на два дела и да ја извртувате со раката во правец подалеку од лицето.

Потоа поминете со фен за коса преку двете половини додека косата не се исуши. Кога ќе ја исушите целата коса, само поминете со прстите низ неа и резултатот сигурно ќе ви се допадне.

После тоа, се препорачува користење на производите за нега на коса, за да и ги обезбедите потребните хранливи материи кои ќе ја направат здрава, мека и сјајна.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi