Фрази кои мажите не сакаат да ги слушаат, а жените често ги изговараат

7 април, 20220
Screenshot_9

Неопходно е да прифатите дека мажите и жените едноставно повеќе не можат да бидат различни

 

 

Не се работи само за физичкиот изглед, туку и за менталната структура која често ни задава мака воопшто да се разбереме. Додека некои работи се сосема нормални и вообичаени за жените, на мажите им се крева косата од нив. Од друга страна, списокот на работи кои им одат на нерви на жените кога се во прашање посилниот пол не е краток.

 

Па повторно, и покрај сето тоа, спротивностите се привлекуваат, нели? Денес, сепак, сакаме да ви го свртиме вниманието на фразите кои можеби многу често ги користите, а кои мажите не ги поднесуваат кога ќе ги слушнат.

 

„Таа е заљубена во тебе“

 

Ако мажите не можат да поднесат нешто, тогаш тоа е дефинитивно женска љубомора. Иако е во врска со вас, тоа не значи дека не може да има други жени или пријателки во животот. Вашето постојано нагласување дека некои од неговите пријателки се заљубени во него, порано или подоцна ќе го извади од такт. Мажите навистина мразат љубоморни сцени, па ако немате причина да се сомневате, не ги изнесувајте своите тврдења.

 

“Јас сум грда”

 

Зошто вие, но навистина би се „почестиле“ со вакви зборови? Уште полошо зошто би го направиле тоа пред вашето момче? Тој е во врска со вас затоа што мисли дека сте убави, па последното нешто што сака да го слушне е дека се омаловажувате со погрдни зборови. Покрај тоа, ако продолжите да давате такви изјави, ризикувате да го натерате да се сомнева во неговата љубов кон вас.

 

„Добро сум, ништо не ми е“

 

Мажите едноставно не сакаат да слушаат дека сте „добри“ или дека не ви е„ништо“. Овие зборови ги поврзуваат со фактот дека сте лути поради нешто. Дополнително, машкиот пол не е најдобар во погодувањето што згрешиле, па би биле благодарни доколку можете отворено да кажете што е проблемот наместо „добро“ и „не ми е ништо“.

 

„Не сакам да зборувам за тоа“

 

Кога сте вознемирени поради нешто и вашето момче ќе ве праша што не е во ред со вас, најлошото нешто што можете да го кажете е дека не сакате да зборувате за тоа. Не сака да го исклучите, туку да ви помогне, ако ништо друго, барем слушајќи ве. Одбивањето да го споделите проблемот е знак на недоверба и секако не сакате да оставите таков впечаток.

 

„Добив порака од бившиот“

 

Дали ве прашал кој ви ја праќа пораката или вие самите изјавивте дека е од бившиот, факт е дека ова сознание го излудува мажот со кој сте во врска. Можеби ќе се обиде да не изгледа љубоморно, но сигурно ќе го направи тоа. Момците едноставно не поднесуваат кога ќе ви се јави бившиот, без разлика каков однос имате со нив по завршувањето на врската.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi