Фустани со цветен дезен се задолжителни оваа пролет: Овие 3 модели ќе доминираат

14 април, 20220
devojka-zena-moda-haljina-cvetna-haljina-830x0

Фустаните со цветни мотиви се сметаат за класично пролетно парче. Цветните фустани секако не се новитет во модниот свет, бидејќи дамите со години ги обожаваат, па дури и оние кои важат за своевидни модни икони.

Може да се носат во дневни варијанти или летни вечерни излегувања, добро ќе ви дојдат на одмор, а може да се комбинираат со патики, сандали и елегантни чевли.

Затоа за вас избравме три модели кои сигурни сме дека ќе ги посакате во вашата пролетна колекција.

1. Неприкосновена комбинација

Со оглед на тоа што времето се уште не мами, комбинацијата на цветен фустан и длабоки чизми, таканаречени каубојки, е идеалниот баланс помеѓу пролетта и зимата.

2. Лелеав фустан

Најубавите цвеќиња доаѓаат во оваа боја, па затоа црвените фустани се секогаш добар избор за речиси секоја пригода.

3. Секогаш популарниот макси фустан

Макси фустаните од различни бои и дезени, чија главна предност е што лесно се комбинираат со други парчиња облека, се погодни за сите прилики – од прошетка и работа до излегување со пријателите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi