Фустанот кој Меган Маркл го носеше на интервјуто со Опра прогласен за ФУСТАН НА ГОДИНАТА

25 февруари, 20220
028914937d8a00d8fefcc79426b86795df17009d

Војвотката од Сасекс носеше црн свилен фустан Армани, седејќи до нејзиниот сопруг, принцот Хари.

Музејот на модата објави дека нејзиниот фустан е прогласен за фустан на годината:

– Познато е дека членовите на кралското семејство често користат облека за да испратат порака преку нивниот избор на стил, боја или мотив. Се верува дека Меган Маркл избрала фустан со дизајн на цвет од лотос поради симболичната поврзаност на цветот со повторното раѓање, саморегенерацијата и духовното просветлување и неговата способност да цвета и покрај навидум предизвикувачките услови – стои во соопштението, пренесува People.

Meghan Markle's Oprah interview dress named Dress of the Year

Сега, посетителите на музејот за бањи во Англија ќе можат одблиску да ја разгледаат верзијата на свилениот фустан и белиот вез од лотос. Во соопштението, музејот објасни дека секоја година поканува водечки имиња од модната индустрија да го изберат фустанот на годината што „го обликува преовладувачкото модно расположение, ја претставува изминатата година и ја доловува имагинацијата“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma