Хари Стајлс и Флоренс Пју во возбудлив психо-трилер: Првиот трејлер не остава без текст

4 мај, 20220
dont-worry-darling-830x0

– Што навистина се случува овде? Што ако ова место е опасно? – прашува Алис (Флоренс Пју) во првиот трејлер за новиот филм на Оливија Вајлд „Don’t Worry Darling“.

Филмот, во кој Хари Стајлс и Крис Пајн играат заедно со Пју и Вајлд, е возбудлив нов психолошки трилер што публиката со нетрпение го очекува.

Во трејлерот долг речиси три минути, Пју и другите „идеални домаќинки“ од 1950-тите се прашуваат што ако утопискиот експеримент во кој се живеат совршени животи е всушност изграден на вознемирувачки тајни.

– Дали би се откажале од својот идеален живот за да ја направите вистинската работа? Тоа е прашањето што го поставува овој филм – изјави Оливија Вајлд претставувајќи го трејлерот на CinemaCon.

Рекла и дека филмот е нејзино љубовно писмо до „Matrix“ и „Inception“, а изведбата на Флоренс Пју е „раѓање на голема актерска ѕвезда“.

Таа ја нарече музичката ѕвезда Хари Стајлс „откровение“.

– И јас сум во филмот затоа што сум единствената што можевме да си ја дозволиме кога дојде време за кастинг – се пошегува убавата актерка и режисерка.

Во „Don’t Worry Darling“ играат и Џема Чан, Ник Крол, Даглас Сит, Тимоти Сајмонс и Кики Лејн.

„Don’t Worry Darling“ ќе се појави во кината во САД од 23 септември.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi