ХИТ САЛАТА ОВА ЛЕТО: Искусните домаќинки имаат трик за највкусната салата со краставици

20 јуни, 20220
30376_shutterstock-669910087_f

Состојки:

2 краставици, делумно излупени и исечени
1 чаша обичен јогурт
2 чешниња лук, мелено
2 лажици сецкан свеж зачин
сок од половина лимон
1 лажичка гранулиран шеќер (мал трик на искусни домаќинки)
сол и бибер по вкус

Инструкции:

Измијте ги, а потоа делумно излупете ги краставиците на ленти од околу 1 см. Исечете ги на парчиња и префрлете ги во средна чинија.

Додадете ги останатите состојки и промешајте. Додадете сол и бибер по вкус. Послужете веднаш.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber