ШВЕДСКИ ЦИМЕТ РОЛНИЧКИ! Тестото е МЕКО, а поради преливот се СОЧНИ!

25 јануари, 20220
300304_20-kuvar-rolnice-779739883_f

Докажан рецепт за сите љубители на слатко тесто, но и цимет… Уживајте!

Состојки:

За тестото:

100 гр путер

360 мл млеко

кесичка квасец

640 гр брашно тип 400

50 гр кафеав шеќер

прстофат сол

За преливот:

100 гр путер на собна температура

100 гр кафеав шеќер

3-4 лажички мелен цимет

2 лажички мелен кардамон

За премачкување:

јајце

шеќерни зрна или листови бадем

Подготовка:

Стопете го путерот, додадете го млекото и загрејте да биде топло. Одвоете неколку лажици млеко и додадете квасец. Во сад измешајте ги брашното, шеќерот, кардамонот и солта. Додадете квасец, млеко и путер, па замесете тесто. Префрлете се на подлога, месете 3-5 минути и оставете да отстои околу еден час. Обложете ја тавата за печење со хартија за печење. За филот измешајте го омекнатиот путер со шеќерот и зачините. Поделете го тестото на два дела. Дел од тестото префрлете го на основата, измешајте, па развлечете го во правоаголник 28 x 43 cm. Премачкајте со половина од филот, размачкајќи до рабовите. Се тркала во ролат и се сечат прстени со дебелина од околу 1,5 см. Наредете ги во плех со пресекот нагоре. Повторете со другата половина од тестото и филот. Вклучете ја рерната на 225 степени. Оставете го пецивото на оган околу 45 минути, премачкајте го со јајцето, па посипете со шеќерни зрна или ливчиња бадеми. Печете 10 минути.

Уживајте!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi