Шејк од банани и ореви: Вкусот ќе ве воодушеви!

13 јануари, 20220
375694_uyina_f

Доколку сакате шејкови, ви препорачуваме да ја пробате оваа комбинација на вкусови. Овој вкусен шејк и ќе ве засити!

Состојки:

две чаши незасладено бадемово млеко
третина од чаша ореви
две банани
четвртина лажичка цимет
половина лажичка мед

Подготовка:

Излупете ја бананата, изрендајте ја и ставете ја во замрзнувач 60 минути. Потоа ставете ги во блендер, додадете ги оревите, бадемовото млеко, циметот и медот и мешајте додека не добиете еднолична напивка. Истурете во чаши и послужете веднаш.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/