Шокантно признание на Џејда Пинкет Смит: Заради наркотици се онесвестив на снимање на филм

11 февруари, 20220
vil-smit-dzada-pinket-830x0

Џејдa Пинкет Смит, сопругата на актерот Вил Смит, често се појавува во јавноста со шокантни изјави и постапки.

Последниот во низата говори на актерката се однесува на нејзината исповед во која отворено зборувала за проблемот со дрогата што го имала во минатото.

Таа во својата емисија „Разговори на црвената маса“ откри дека се онесвестила на снимањето на комедијата „The Nutty Professor“ во 1996 година, откако испила екстази.

– Имав една случка на снимањето на „The Nutty Professor“. „Се онесвестив во приколката за шминка“, изјави Смит во присуство на мајката Адријана Банфилд-Норис и ќерката Вил Смит.

– Отидов на работа и тоа беше лоша серија екстази. Се онесвестив и им кажав на сите дека сигурно имам стари лекови во шише со витамини – продолжи таа, велејќи дека ова искуство и „и ги отворило очите“.

– Но, дозволете ми да ви кажам што направив. Јас ги зедов … И отидов до тој сет. Тоа беше последен пат – додаде таа.

Во тој период од животот, актерката се опишала како „девојка која лудува за викенди“. Сепак, нејзиниот капацитет и силна желба почнаа да се развиваат уште во средно училиште. Таа дури рече со можеби малку гордост: „Можев да пијам повеќе од кој било на масата“.

Но, кога пристигна во Холивуд, Џејд веќе силно ги мешаше алкохолите со марихуана и екстази. Својата употреба на дрога ја оправдала со тоа што си кажала дека тоа што го прави е помалку штетно од хероинот или кокаинот.

„Не правев работи за кои мислев дека предизвикуваат зависност“, објасни таа.

Сепак, другите во Холивуд, вклучително и актерката и танчерка Деби Ален, почнаа да ги забележуваат штетните начини на забава на актерката.

„Затоа треба да им верувате на луѓето околу вас“, рече Смит, додавајќи.

– Затоа што нема да бидеш свесен. И тоа беше работата со мене. Немојте да мислите дека луѓето не се обидоа да ме тапкаат по рамо. Немојте да мислите дека кога бев кај Деби Ален и повраќав низ нејзината куќа… Дека таа не дојде и не рече: „Еј“.

– Морав да стигнам до дното – додаде ѕвездата.

Како што растела нејзината толеранција, актерката уште повеќе се опивала.

– Брзо сфатив. Буквално, брзо сфатив. Еднаш кога отидов по третото шише вино си реков: „Имаш проблем“ – рекла Џејда и признала дека сега повремено пие по некоја чаша вино.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi