ШПАНЦИТЕ ОТКРИЈА НЕПОЗНАТИ РАБОТИ ЗА ЃОКОВИЌ: Ова му е омиленото место, а не може без еден специфичен десерт!

13 март, 20220
221857_profimedia0531605042_ls

Новак Ѓоковиќ во последните две години помина многу време во Марбела, Шпанија, каде тренира и ужива со семејството. Тоа беше причина угледниот шпански весник „Ел Паису“ да замине во Марбела и да се обиде од мештаните да дознае како Новак се однесува, што сака да јаде, каде најчесто го поминува времето итн. посетуваа кафулиња и ресторани каде што тој оди.

Често е во тениски клуб

Во таа статија можете да прочитате која е неговата омилена храна што ја нарачува во кафетеријата на шпанскиот тениски клуб каде поминува многу време.

Менито вклучува голем број јадења, особено веганските кои Новак ги преферира, а се издвојуваат зелените производи, бадемовото и кокосовото млеко, авокадото, овошјето, спанаќот.

Меѓутоа, работниците во овој ресторан велат дека омиленото јадење на Новак од веганските менија е колачот од банана кој се прави без шеќер. Исто така, сите во суперлатив зборуваат за Ѓоковиќ.

Novak Đoković

Беше интересно да се слушне погледот на еден од вработените за играчките квалитети на Ѓоковиќ.

Тој истакна дека е голем фан на Роџер Федерер, но дека верува дека Новак Ѓоковиќ е најдобриот играч на сите времиња, а други го бранеа поради ставот да не се вакцинира.

– Мислам дека сечија слобода треба да се почитува, не ми е јасно зошто го напаѓаат поради вакцината.

Нагласија дека Новак никако не се истакнува, дека е нормален и пристоен и дека често доаѓа со децата со кои игра. Иако е многу концентриран кога доаѓа да тренира, секогаш се однесува како секој друг член на клубот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma