ШТО ГО НАЛУТИ БЕН? Фатен е во тензична расправија со поранешната сопруга која јавно ја посрамоти со една изјава (ФОТО)

23 март, 20220
Screenshot_7

Поранешните сопружници Џенифер Гарнер и Бен Афлек се снимени за време на напната улична расправија.

 

 

 

Бен Афлек (49) одвреме навреме ја загрижува јавноста со своето однесување, а тоа секогаш е насочено кон една од двете „Џенифери“ во неговиот живот.

 

Актерот беше снимен минатиот понеделник со неговата поранешна сопруга Џенифер Гарнер (49) на улица во Лос Анџелес. Поранешниот пар се чинеше дека имаше тензична дебата која можеше да се забележи на нивните лица. Незадоволството беше особено видливо кај Бен кој пали цигара по цигара и мавта со рацете, а Џенифер го гледа и слуша.

 

Сцената ја потсети јавноста на жестоката дебата меѓу поранешните сопружници што се водеше пред неколку месеци. Не е познато што ја предизвикало тензијата меѓу нив. Некои истакнуваат дека тоа не е чудно со оглед на претходното однесување на Бен.

Jennifer-Garner-i-Ben-Affleck (1)
Jennifer-Garner-i-Ben-Affleck

Имено, актерот ја обвини поранешната сопруга за алкохолизам за време на нивниот брак. Актерот тврдеше дека сѐ е извадено од контекст, но неговите реченици тешко може да се разберат на друг начин.

 

„Дефинитивно би пиел доколку останев во брак. Таа е една од причините зошто почнав да пијам… затоа што се чувствував заробен“, изјави Афлек.

 

„Бевме во брак кој пропадна, тоа се случува. Ја сакам и почитувам, но не сакав да останам во брак. Се обидувавме повторно и повторно, најмногу за децата“, изјави актерот и додаде: „Помислив – не можам сето ова да им го оставам заради децата, но не сум среќен, што да правам? И тогаш ќе испијам цело шише виски и ќе заспијам на каучот“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma