ШТО МУ СТАНА? Роби Вилијамс ГИ ПРОДАДЕ СИТЕ КУЌИ И ОСТАНА БЕЗ ПОКРИВ НАД ГЛАВАТА

11 март, 20220
Screenshot_3

Роби Вилијамс вели дека нема поим каде ќе живее со семејството откако ќе го продаде имотот

 

Пејачот Роби Вилијамс во јануари ја продаде својата куќа во Вилтшир за 8 милиони евра, а минатата недела својата вила во Лос Анџелес ја продаде на раперот Дрејк за 44 милиони евра.

 

Роби (48) рече дека тој и неговата сопруга Ајда Филд (42) и нивните четири деца Теодора, Чарли, Колет и Бо, сега се обидуваат да сфатат каде да одат.

 

Тој рече: „Ние всушност не сме никаде. Во моментов немаме стан, продаваме насекаде, не живееме никаде и се обидуваме да го сфатиме тоа“.

 

„Четири деца се постојана загатка, Рубикова коцка која се обидуваме да ја решиме затоа што ако одат на училиште тогаш не ме гледаат затоа што сум насекаде, а ако одат се школуваат од дома, тогаш имаат друг комплет на работи кои се проблем. Сите ние само се обидуваме да го сфатиме тоа“.

 

Запрашан во една австралиска радио емисија за продажбата, Роби рече дека не може да потврди дали го продал својот блок во ЛА на Дрејк или не, шегувајќи се: „Да беше вистина, би потпишал изјава за необјавување. Не можев да дознаам ништо што се случило, ќе западнав во неволја“.

 

Роби најверојатно ќе се пресели во Австралија некое време откако беше откриено дека таму ќе се снима нов биографски филм за неговиот живот.

 

Тој рече: „Снимам филм во Австралија. За Нарцис тоа е прекрасен проект бидејќи сѐ се врти околу мене и мојот живот. Филмот е сочно парче. Проектот е малку неповрзан, но наскоро ќе биде во целосна хармонија. Верувам дека подоцна ќе се играм себеси, секако дека треба, мислам дека ќе се играм себеси во значителен дел од филмот“.

 

Филмот ќе содржи нови верзии на неговите врвни песни, кои повторно се снимаат за да одговараат на секоја сцена.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi