Што не очекува во втората сезона од хит љубовната драма „Bridgerton“?

26 јануари, 20220
62225067-bridgerton

„Бриџертон“ е историска љубовна драма во режија на Крис Ван Дусен и продуцирана од Шонда Рајмс заснована на книгите на Џулија Квин која ги следи осумте сестри и браќа од семејството Бриџертон во високото лондонско општество. Откако се појави на Нетфликс на Божиќ 2020 година, таа стана инстант хит, особено меѓу љубителите на романтични приказни.

Не е изненадувачки што Нетфликс нарача снимање на втората сезона, која ќе биде достапна на овој стриминг сервис на 25 март 2022 година. Не е ни чудо што се шпекулира дека ќе бидат направени вкупно осум сезони – по една за секое дете на Бриџертон.

Што ќе се случи со Дафне и војводата од Хестингс?

Во осум епизоди од првата сезона го запознавме моќното семејство Бриџертон, а најмногу ја следевме нашата ќерка – Дафне (Фиби Дајнвор) во потрага по соодветен сопруг. На изненадување на многумина, нејзините планови ги попречи нетипичниот војвода од Хестингс (Реџ-Жан Пејџ) кој ѝ го украде срцето, но и срцата на многу гледачи.

За многу кратко време, Реж-Жан стана многу баран актер и му беа понудени многу атрактивни ангажмани. Поради големата вработеност и на големо жалење на многу фанови, потврдено е дека Реџ-Жан нема да се појави во втората сезона на Бриџертон, а дали сценаристите ќе го објаснат ова отсуство, вреди да се почека и види.

Исто така, кружат гласини дека омилениот војвода ќе умре и ќе ја направи Дафне вдовица. Фиби Диневор многу мистериозно ги коментираше овие шпекулации за списанието Harper’s Baazar:

„Мислам дека љубовта секогаш се менува. Кој знае? Би сакала да знам што ќе се случи следно. Исто така, би сакала да ја видам Дафне вклучена во љубовниот живот на Ентони со оглед на тоа што тој беше толку вклучен во нејзиниот.“

Obitelj Bridgerton

Кој ќе биде главниот лик на втората сезона на „Бриџертон“?

Втората сезона ќе се фокусира на најстариот син на Бриџертонови – Ентони (Џонатан Бејли), кој исто така е глава на семејството по смртта на нивниот татко. Досега можевме да го видиме шармантниот виконт само како заштитнички брат.

Во втората сезона ја откриваме и неговата романтична страна. Иако Ентони Бриџертон важи за еден од најпосакуваните ергени во Лондон, неговата потрага по сопруга нема да биде ниту лесна ниту лесна. Тој ќе почне да ѝ се додворува на дебитантката Едвина Шефилд (Шаритра Чандран), но нејзината сестра Кејт (Симон Ешли) ќе му отежне да успее на секој чекор и на крајот да се заљуби во него.

Или барем тоа е премисата во книгата според која е снимена втората сезона. Читателите на популарната серија Џулија Квин знаат дека филмската екипа зеде голема креативна слобода кога ги префрли зборовите од страниците во дигиталниот свет. Што навистина ќе се случи во втората сезона, ќе дознаеме на 25 март 2022 година.

Откријте фрагмент од втората сезона на трејлерот од Нетфликс.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma