Што сакаат мажите во кревет? Остварете му ги МАЛИТЕ ФАНТАЗИИ на партнерот и полудете го

5 март, 20220
Screenshot_4

Она што мажите го сакаат во кревет веројатно се разликува од она што го сакаат жените. Но, решението за да имате добар секс и врска е во отворената комуникација како и да е.

 

Ова е списокот онака како мажите ги гледаат работите.

 

Бидете гласни

Пофалбите се добри, воздивнувањата се одлични, а врескањето е најдобро. Верувале или не, мажите во сексот сакаат реакција кога станува збор за испуштањето звуци – нема ограничување. Само немој да молчиш.

 

Кажете да на фантазиите

Мажите често се двоумат да ги кажат своите фантазии затоа што стравуваат дека жените ќе ги отфрлат. Нема ништо подобро од додавање на некои изненадувања во предиграта.

 

Држете се до едноставното на почетокот и проверете дали и двајцата учествувате во него. За почеток, бидете домаќинка, а тој е секси водоводџија.

 

Повеќе порнографија

Мажите и жените дефинитивно поинаку гледаат на порнографијата. За мажите тоа не е зависност и не е замена за жените. За жал, многу жени се чувствуваат загрозени од филмовите за возрасни, иако немаат причина за тоа.

 

Мажите би сакале жените да гледаат порно со нив, а излегува дека паровите кои го прават ова имаат подобра врска.

 

„Валкан“ разговор

Зборовите можат да бидат секси и дополнително да го зајакнат либидото кај мажите. Не мора да зборувате просто, туку да бидете предизвикувачки со зборови.

 

Жените го разбираат значењето на комплиментите што ги добиваат од мажите, но треба да ги ценат желбите на партнерите кои сакаат „валкани“ приказни.

 

Промената е добра

Промената на пози е добра. Мажите брзо се досадуваат на „класичните“ пози. Новите експерименти во сексот имаат многу позитивни реакции. Интересно е да пробате нешто ново.

 

Мажите ја ценат авантурата

Романтиката и сексот треба да бидат поврзани, но постои добра линија помеѓу задевање и заведување. Ако крајот на играта е сексот, тоа е заведување, но тоа не е случај ако се задева.

 

Секси долна облека и танц во скут се добри. Може да се обидете да користите и „играчки“ додека вашиот партнер ве гледа. Мажите исто така сакаат S&M, затоа пробајте кожни реквизити и лисици на рацете.

 

На брзина

Вистината е, мажите сакаат да ги задоволат своите дами колку што е можно подолго. За жените, „брзиот секс“ е примитивен, но мажите го сакаат женското тело, така што овој вид секс не треба да се смета за нешто лошо. Добро е за денови кога имате премногу обврски да издвоите само пет минути.

 

„Рачна работа“

Жените мислат дека оралниот секс е она што мажите го сакаат исклучиво, но не е во целост точно. За мажите, едноставната „мануелна“ работа е најдобра во светот. Многу мажи не го признаваат тоа, но овој чин ги провоцира уште повеќе.

 

Користете ја устата

Мажите сакаат орален секс. Ова не е прашање на супериорност, туку на задоволство. Ова е добар начин за предигра, но и за крај.

 

Не мора да работите напорно на техниката, на мажите ќе им се допадне сето тоа. Запомнете дека практиката води до совршенство.

 

После ова, се разбира, доаѓа на ред вашето задоволство.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi