Ѕвездата на популарната серија на Нетфликс го маѓепса светот: Милиони луѓе заради неа гледаат 10 епизоди одеднаш

29 март, 20220
simone-ashley-4-830x0

Серијата „Бриџертон“ која се емитува на Нетфликс, влезе во втората сезона. Секако, има и нови ликови, а актерката која привлече внимание е Сајмон Ешли, која ја игра Кејт Шарма, Индијка која ќе се најде во голема и возбудлива љубовна приказна со виконтот Ентони Бриџертон.

Ешли стана толку популарна за само 24 часа, што само за неа се зборува на социјалните мрежи. Милиони луѓе гледаат 10 епизоди одеднаш само поради неа.

Ешли ја започна својата кариера во 2016 година, а првата голема улога ја имаше во серијата Sex Education на Нетфликс, во која ја доби улогата на Оливија Ханан.

Твитер е полн со фотографии и видеа од младата Сајмон, а гледачите со нетрпение ги очекуваат новите епизоди во кои таа глуми.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma