Ѕвездата на „Хари Потер“ се омажи: Познатата Џини сподели слика од прекрасниот ден на социјалните мрежи

24 март, 20220
bonnie-wright-830x0

Актерката Бони Рајт, најпозната по улогата на Џини Визли во филмот „Хари Потер“, на својот Инстаграм профил сподели дека се омажила за Ендрју Лук.

Таа на својот Инстаграм профил објави фотографија од венчавката.

– Ова е најсреќниот ден во мојот живот. Му благодарам на мојот сопруг – напиша таа под фотографијата.

Инаку, Бони никогаш не го разоткри својот приватен живот, но на својот Инстаграм профил сподели среќни моменти со Ендру.

Актерката ги сликна и нивните бурми, како и веренички прстен со необичен син камен.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma