Ѕвездата од серијата „Пријатели“ ја продаде куќата поради духови

6 март, 20220
Screenshot_18

Актерката Кортни Кокс немала среќа со последната куќа.

 

Кортни Кокс, ѕвездата на серијата „Пријатели“ раскажа за необично и страшно искуство во врска со нејзината последна куќа во Лос Анџелес, која залудно ја продаде.

 

За време на нејзиното појавување во шоуто на Џими Кимел оваа недела, Кортни откри низа страшни настани кои на крајот ја натерале да продаде вила во Кањонот Лорел.

 

Куќата претходно беше во сопственост на бурлеската танчерка Џипси Роуз Ли и музичката легенда Керол Кинг.

 

Керол Кинг дојде кај мене и ми кажа дека во таа куќа имало развод кој завршил многу лошо и дека во куќата има дух. Мислев „Да, точно“. Но, други луѓе кои беа во таа куќа, моите пријатели, ми кажаа дека сретнале жена која седела на работ од креветот – изјавила актерката, а пренесува Венитифер.

 

Кортни не веруваше во паранормални појави, но сепак сите тие изјави на други луѓе ја натераа да се пресели и да ја продаде куќата: –

 

„БЕВ ВО КУЌАТА ЕДЕН ДЕН, НЕ ВЕРУВАВ БАШ ВО ТИЕ ПАРАНОРМАЛНИ РАБОТИ. СЛУШНАВ ДЕКА НЕКОЈ МЕ ВИКА. ТОА БЕШЕ ПОШТАР. ЈА ОТВОРИВ ВРАТАТА И ТОЈ ОДЕДНАШ РЕЧЕ: „ДАЛИ ЗНАЕШ ДЕКА ОВАА КУЌА Е ОПСЕДНАТА?“. РЕКОВ: “ДА, ЗОШТО? ЗОШТО МИСЛИШ ТАКА?” ПОТОА ГО ПОКАЖА ПРСТОТ ЗАД МЕНЕ И МИ РЕЧЕ: „ЗАТОА ШТО НЕКОЈ СТОИ ЗАД ТЕБЕ“. ТОА БЕШЕ МОМЕНТОТ КОГА РЕКОВ ДЕКА Е ДОВОЛНО ДА ЈА ПРОДАДАМ ТАА КУЌА“ – ВЕЛИ КОРТНИ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma