„ЈА САКАМ МОЈАТА СЕСТРА, НЕ МУ ПОМАГАВ НА ТАТКО НИ“: Помладата сестра на Бритни Спирс малку предоцна проговори за својата вистина

14 јануари, 20220
Screenshot 2022-01-14 113832

Џејми Лин Спирс во интервју за американската телевизиска компанија ABC зборуваше за тоа што довело до напната врска со нејзината постара сестра Бритни Спирс.

„Постоеше заблуда. Кога беше воспоставено старателството, имав 17 години, требаше да имам бебе. Не разбирав што се случува, ниту бев фокусирана на тоа. Сега го разбирам исто толку малку како и тогаш.“

Не ги надгледував средствата или нешто слично, и ако постоеше таа перцепција, тоа беше недоразбирање, но во никој случај не преземав чекори за да бидам дел од тоа“, изјави Џејми Лин за нејзината улога во грижата за нејзината постара сестра.

Таа нагласи дека секогаш и помагала на нејзината сестра да ги истражи сите опции за да излезе од старателството на нејзиниот татко.

Jamie Lynn Spears kaže da nije trošila novac Britney Spears

„Отсекогаш сум била најголемата поддршка на сестра ми. Кога ѝ требаше помош, се трудев да и ги обезбедам контактите што ѝ беа потребни за да го прекине старателството и да го прекине сето тоа за нашето семејство“, тврди Џејми Лин.

Таа додаде дека дури разговарала со адвокатскиот тим на нејзината сестра и дека тоа не завршило добро за неа. „Презедов чекори за да и помогнам. Колку пати морам да преземам чекори без …“, изјави Џејми Лин без да ја заврши реченицата, додавајќи дека нејзината сестра морала да помине низ таа врата.

Jamie Lynn Spears tvrdi da nije dobro prošla pomažući Britney Spears

Многупати има кажано дека ја сака својата сестра. „Секогаш само ја сакав и ја поддржував и го правев најдоброто за неа. И таа го знае тоа. Затоа не знам зошто сега сме на оваа позиција“, заклучила помладата сестра на популарната пејачка.

Бритни минатата година двапати сведочеше дека била малтретирана за време на притворот. Таа изјавила дека била принудена да настапува, да користи контрацепција и да зема лекови против нејзина волја. Таа во објавите на Инстаграм го обвини семејството за тоа, а од неодамна веќе не ја следи помалата сестра на Инстаграм.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma