Ја чисти кожата, ја затегнува и и дава сјај: Кога станува збор за убавината, БЕЛКАТА е вашиот најдобар пријател

20 март, 20220
lice-koza-lepota-2048x1390

Понекогаш скапите креми со чиј состав, навистина, никогаш не сте целосно запознаени, можете да ги замените со корисни и ефективни препарати од дома.

Белката содржи корисни протеини кои ја затегнуваат кожата и и даваат природен сјај.

Богата е со калиум кој ја хидрира кожата, како и со рибофлавин кој ја чисти од токсините и ја отстранува нечистотијата.

Високиот и природен сјај на кожата и го дава магнезиумот, супстанца која во одредена количина ја има и во белката.

Отстранување на вишокот маснотии

Белките од јајце се покажаа како спас за мрсна кожа, полна со себум и несовршености.

За почеток треба да ја измиете кожата на вратот и деколтето, а потоа на проблематичните делови од кожата нанесете ги белките кои претходно сте ги изматиле со четка.

Чистење на лицето од митесери

Таканаречената „Т зона“ е главна цел на непобедливите митесери кои ефикасно се отстрануваат само со редовни пилинзи и маски.

Кога станува збор за борба против црните точки, една белека може да ви помогне, но и да ви заштеди пари.

Направете фантастична маска премачкувајќи го лицето со белка, а потоа залепете парче салфетка на неа. Потоа уште еднаш премачкајте со белките преку салфетката.

Оставете ја салфетката десетина минути да отстои на вашето лице, а потоа отстранете ја и на тој начин отстранете ги сите црни точки и нечистотија од лицето.

Затегнување на кожата и сјаен тен

Добро изматените белки се одличен препарат за лифтинг

Треба да отстои на вашата кожа околу 20 минути, додека не почувствувате затегнување. Потоа исплакнете со млака вода и кожата ќе биде позатегната, а тенот сјаен.

Овој третман исто така се покажа како ефикасен кога станува збор за борба против упорните мозолчиња.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma