ЌЕ ЖИВЕЕТЕ 10 ДО 14 ГОДИНИ ПОДОЛГО: Задолжително почитувајте ги овие правила!

16 февруари, 20220
Screenshot_5

Истражувачи од Харвард го утврдија најдобриот начин за продолжување на животот за уште една деценија.

 

Како што тврдат, би можело да успее доколку никогаш не сте пушеле, доколку имате соодветен индекс на телесна маса, вежбате, не претерувате со алкохолот и јадете здрава храна.

 

Резултатите од студијата објавена во списанието Circulation покажаа дека мажите кои ги следеле сите пет правила живеат во просек 12 години подолго од оние кои не почитувале ниту едно.

 

За жените кои ги следеле сите правила, тоа значело дополнителни 14 години.

 

Овие навики го намалуваат и ризикот од смрт од кардиоваскуларни болести и рак.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi