ЌЕ ПОЛУДИТЕ ОД ЗАДОВОЛСТВО ОД ОВАА ПОЗА: Ја избриша дури и 69ката!

14 јануари, 20220
Screenshot 2022-01-14 223539

Позата 77 е именувана по тоа како се соединуваат телата на партнерите за време на сексуалниот однос, но не грижете се… Не ви требаат акробатски вештини за да можете да уживате во оваа жешка поза

Старата, добро позната поза 69 доби сериозна конкуренција. Без грижи, не мора да бидете гумена жена или циркуски акробат за ова.

Директно ја стимулира Г-точката

Слична е на „позата лажица“, односно го добила името по тоа како телата на партнерите се спојуваат додека нивните тела се во таа поза.

За да го направите ова, треба да легнете на страна, а партнерот зад вас, така што ќе гледате во иста насока. Потоа префрлете ја ногата на која не лежите околу истата нога (т.е. горната) на мажот. Кога ќе влезе во вас, исправајте ги нозете во истиот ритам во кој тој го прави тоа (што ќе ја олесни пенетрацијата).

Тука следува и најинтересниот дел – штом ќе навлезе во вас, треба да останете „залепени“, но и двајцата се наведнувате во делот на половината за да формирате V-форма од торзото нагоре и да ги поместите нозете под агол од 45 степени.

Звучи комплицирано – но во пракса е многу поедноставно отколку вака „на хартија“. Во оваа поза, точката Г се стимулира директно. Едноставно пробајте ја оваа поза – дури и ако вашето тело не изгледа како две седмици – ќе уживате во неа дури и додека само се „местите“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi