Џенифер Лопез искрено за раскинувањето со Бен Афлек!

4 февруари, 20220
1002629_jenniferlopezbenaflek_ls

Пејачката и актерка Џенифер Лопез зборуваше за нејзината врска со Бен Афлек и се осврна на нивното раскинување пред повеќе од две децении.

„Никогаш не сум била подобра. Мислам дека сите сме во многу добар период“, ја призна својата исповед Џенифер за магазинот People.

Нивната врска го полуде светот на почетокот на 2000-тите, се гледаа од 2002 до 2004 година, но после тоа ја раскинаа свршувачката. Сепак, тие се „повторно се обединија“ минатата година, што на многумина им ја врати вербата во среќен крај.

<p>„Sada smo pametniji“</p>

“Се чувствувам многу среќна, весела и горда што сум со него. Тоа е прекрасна љубовна приказна и добивме втора шанса”, изјавила популарната Џеј Ло.

Сепак, нивното обединување не беше чудесно. Лопез призна дека и двајцата се плашеле да ја обноват врската поради неславниот крај што го имале минатиот пат. Рекла дека тогаш биле наивни и дозволиле другите да влијаат на нив, но дека овој пат се е многу поинаку.

„Сега сме постари, попаметни, имаме повеќе искуство, сме на други позиции во животот, сега имаме деца, многу сме свесни за тие работи. Исто така сме многу заштитнички настроени, затоа што ова е прекрасно време за сите нас“, рече таа.

<p>„Sada smo pametniji“</p>

Поминаа дури 20 години од нивното прво прошеткање, а нивната љубов никогаш не исчезна. Потоа, вели, „пукнале“ под притисокот на јавноста и славата, но не дозволуваат историјата да се повтори.

„Убав е начинот на кој работите се поинакви сега, ние се чувствуваме поинаку од пред многу години. Има повеќе почит и славење, што е убаво. Кога ќе најдеш некого и навистина го сакаш, но навистина го добиваш, и добиваш втора шанса? Навистина е ретко, скапоцено, прекрасно и не го земате здраво за готово“, вели таа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma