Џејсон Момоа делел вода на лет за Хаваи: Патниците во шок, а видеото се шири на мрежите

6 август, 20220
jason-momoa-830x0

Холивудскиот актер ги воодушеви патниците на летот за Хаваи кога реши да ја преземе улогата на стјуардеса и да послужи освежување за сите

Американскиот актер Џејсон Момоа ги изненади патниците на летот на „Hawaiian Airlines“ откако се облекол како стјуард и делел шишиња со вода.

Актерот пристигнал на меѓународниот аеродром во Лос Анџелес со ќерката Лола Џолани (14) и синот Нако-Волф (13), пред да се појави пред патниците кои се упатиле кон Хонолулу.

Кабинскиот екипаж на негово барање му дал количка со освежување, а актерот ставил цвет зад увото и се појавил пред шокираните патници.

Видеото може да го погледнете ОВДЕ.

На својот Инстаграм профил, Момоа објави видео од авионот, а не требаше долго за видеото да стане апсолутен хит.

– Здраво, јас сум Џејсон Момоа, дали сакате изворска вода од алуминиумско шише за повеќекратна употреба? – ги прашал актерот патниците пред да им даде шише вода.

Како што објасни тој, идејата на акцијата била туристите кои доаѓаат на Хаваи да ги освести како таа дестинација е дом на бројни животински и растителни видови и дека треба добро да размислат дали со себе ќе понесат пластични шишиња за еднократна употреба, кога веќе имаат можност да користат алуминиумски шишиња кои лесно може да се дополнат со вода.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit