10 минути жестоко темпо: Ако сакате да ги зајакнете нозете, мора да го правите ова секој ден (ВИДЕО)

7 мај, 20220
Fitnes-3

Не ги занемарувајте вежбите за мускулите на бутовите

Зајакнувањето на мускулите на нозете е секогаш вистински предизвик и бара многу труд.

Ова особено се однесува на мускулите на бутовите, кои повеќето луѓе ги занемаруваат или забораваат.

Ви предлагаме сет од вежби во траење од 10 минути кои навистина ќе ве изморат.

Обидете се да го одработите целиот тренинг со жестоко темпо до крај.

Станете и почнете да вежбате!

Погледнете го планот за тренинг:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi