3 модели на тегет сако за секоја прилика: Без нив не може да се замисли стајлингот на деловната жена

10 февруари, 20220
teget-sako-830x0

Покрај црната, која е концепт на елеганција, сината нуди и посебна софистицираност, а сакото во овие нијанси е парче облека кое е речиси неопходно за секоја деловна жена.

Оваа зима во тренд се темно сините блејзери од различни материјали, кои лесно се комбинираат, па може да се носат и во други пригоди.

1. Спортска елеганцијa

Во комбинација со фармерки, класичната темносина јакна може да биде одличен избор за попладневно кафе со пријателите.

2. За вечерно излегување

Блејзерите во оваа боја одлично се комбинираат со панталони со пруги, но и со еднобојни и можат да изгледаат многу елегантно.

3. За деловна и свечена пригода

Плишано темносина јакна во комбинација со плисирана здолниште во златна боја и бела кошула може да биде совршена комбинација за бизнис, но и за поформална пригода.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma